„One Day More 4 Volleyball” w Tomaszowie Lubelskim

 

dsc02492poprawione          W dniu 29.02.2016 r. ramach akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – „One Day More 4 Volleyball”, Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim zorganizowało festiwal piłki siatkowej w którym udział wzięły gimnazja patronackie SOS oraz szkoły podstawowe zrzeszone w Roztoczańskiej Akademii Siatkówki.

Celem tej akcji było rozegranie możliwie jak najwięcej meczów (jeden set do 29 punktów) w przeciągu jednego dnia na obszarze całej Europy, aby zorganizować rozrywkę i w ten sposób stworzyć poczucie jedności i fair play, aby zwiększyć popularność piłki siatkowej i rozpropagować ten sport w mediach społecznościowych i w mediach ogólnie. „Rodzina siatkarska to jeden zwarty zespół łączący całą Europę”.

Idąc w stronę tej szlachetnej idei, nauczyciele z Gimnazjum Nr 1, którzy w ramach SOS prowadzą zajęcia z piłki siatkowej , podjęli się organizacji festiwalu piłki siatkowej, w którym obok meczy odbył się również konkurs w formule „open” na celność zagrywki..

Turniej odbył się w pięknej i nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim w którym udział wzięły następujące szkoły:
1. szkoły podstawowe:
• Szkoła Podstawowa Nr2 w Tomaszowie Lubelskim ( 1 zespół )
• Szkoła Podstawowa Nr3 w Tomaszowie Lubelskim ( 1 zespoł)
• Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej ( 1 zespół)

2. gimnazja:
• Gimnazjum Nr1 w Tomaszowie Lubelskim ( 3 zespoły)
• Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelski ( 1 zespół)
• Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej ( 3 zespoły)

Zawody rozpoczęły się od konkursu na celność zagrywki w którym udział wzięło 20 zawodniczek. Niespodziewaną zwyciężczynią okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Tomaszowie Lubelskim – Patrycja Polak , która w pokonanym polu zostawiła nie tylko swoje rówieśniczki ze innych szkół podstawowych ale również uczennice z gimnazjów.

Konkurs ten był jedynie preludium przed meczami, które jak się okazało później stały na dobrym poziomie i były bardzo emocjonalne.

W sumie zostało rozegranych zostało 8 meczy (jeden set do 29 punktów) w których udział wzięło 96 uczennic.

Na zakończenie tego „maratonu siatkarskiego” ( ok. 5 godzin ) wszystkie zawodniczki oraz ich opiekunowie otrzymali od organizatorów pamiątkowe prezenty.