Oldboje Tomasovii wygrali turniej „Parkowa CUP 2016” w Narolu!

Parkowa CUP 2016 - NarolWczoraj w Narolu po raz drugi rozegrano Turniej Oldbojów „Parkowa CUP 2016” dla piłkarzy, którzy ukończyli 35 rok życia. Przed zawodami organizatorzy awizowali udział sześciu drużyn, jednak ostatecznie wystąpiły cztery zespoły.

Stało się tak, ponieważ na wczorajszy turniej nie stawiły się drużyny Stars Tarnawatka oraz zespół z Horyńca Zdrój. W takiej sytuacji przedstawiciele poszczególnych zespołów zdecydowali jednogłośnie o wydłużeniu czasu gry z 2 x10 na 2 x 15 minut. Zanim piłkarze przystąpili do sportowej rywalizacji organizatorzy turnieju w osobach pana Pawła Bielca i Krzysztofa Świętojańskiego powitali w imieniu swoim i burmistrza Narola wszystkich przybyłych uczestników życząc im udanych zawodów.

Jako pierwsi na boisku Orlik w Narolu gdzie rozgrywany był cały turniej wybiegli gospodarze Parkowa Team Narol, którzy za rywali mieli ekipę Jako Tacy Łaszczówka. Faworytem tego spotkania byli bez wątpienia gospodarze zwycięzcy całego turnieju sprzed roku. Jednak wygrana mimo wszystko, że dosyć wysoka nie przyszła miejscowym łatwo, ponieważ ambitni gracze z Łaszczówki mieli dużą ochotę na to, by sprawić niespodziankę. Niestety dla nich bardziej skuteczni pod bramką okazali się rywale. Nas co całkiem zrozumiałe interesował bardziej kolejny mecz, w którym Oldboje Tomasovii zagrali z Traperem Lubaczów. Od pierwszego gwizdka arbitra zarysowała się przewaga naszego zespołu, po którym było widać większe doświadczenie w tego typu turniejach. Zwycięstwo tomaszowian ani przez chwilę nie było zagrożone, piłkarze Traperu zdobyli swojego pierwszego gola, gdy Jarosław Korzeń i jego koledzy prowadzili 4:0. W końcówce pojedynku rywale wykorzystali zbyt duże rozluźnienie naszej drużyny zdobywając jeszcze dwa gole, lecz nie zmieniło to tego, że zasłużone zwycięstwo odniosła Tomasovia.

Narol 2016 133

Kibice, którzy zdecydowali się wybrać na Orlik, żeby obejrzeć zmagania poszczególnych drużyn czekali na kolejne starcie Oldbojów Tomasovii z gospodarzami. Jednak najpierw na boisko wybiegli po raz drugi Jako Tacy Łaszczówka i Traper Lubaczów. Tutaj niespodzianki nie było i łatwe zwycięstwo przypadło tym pierwszym. Wreszcie na boisku pojawili się główni faworyci do wygrania całego turnieju, czyli gospodarze Parkowa Team Narol oraz Tomasovia. Przed rokiem górą w bezpośrednim pojedynku byli tomaszowianie, którzy wygrali 3:2, ale zwycięstwo różnicą bramek w całym turnieju przypadło miejscowym. Tym razem pojedynek pomiędzy obiema drużynami nie był tak zacięty, jak rok wcześniej co nie znaczy, że było nudno. Gdy nasi piłkarze po trafieniach Krzysztofa Bilewicza, Andrzeja Orzechowskiego i trafieniu samobójczym prowadzili 3:1 wydawało się, iż droga do zwycięstwa jest bardzo prosta. Niestety zaraz po trafieniu samobójczym piłkarze z Narola po raz drugi w tym meczu pokonali golkipera Tomasovii, którym był Jacek Paszkiewicz. Na szczęście radość z kontaktowego gola nie trwała po stronie gospodarzy zbyt długo, ponieważ tomaszowianie szybko odskoczyli miejscowym na bezpieczny dystans potwierdzając po raz kolejny swoją dominację nad nimi. Ten mecz, jak i następny z Jako Tacy Łaszczówka należał szczególnie do Andrzeja Orzechowskiego, który w obu tych meczach strzelił po trzy gole.

Narol 2016 125

Cały turniej wygrali piłkarze Tomasovii, którzy wyprzedzili gospodarzy Parkowa Team Narol , a na najniższym stopniu podium uplasowali się Jako Tacy Łaszczówka. Na koniec jak to zwykle bywa nastąpiło wręczenie pucharów oraz nagród indywidualnych. Dwie z nich przypadły piłkarzom Tomasovii. Andrzej Orzechowski z 7 golami na koncie został najlepszym strzelcem turnieju, natomiast najlepszym piłkarzem wybrano Jarosława Korzenia.

Mimo że w sobotnim turnieju udział wzięły, zaledwie cztery zespoły to należy go uznać za bardzo udany dla wszystkich, w czym duża zasługa organizatorów, którzy po raz kolejny spisali się na medal. Jedynym minusem imprezy, na jaki organizatorzy nie mieli wpływu była pogoda, która płatała różne figle m.in. trzeba było przerwać z powodu gradu na ponad 10 minut mecz Parkowa Team Narol – Tomasovia , ale i tak wszyscy opuszczali Narol zadowoleni z nadzieją, że za rok znów się spotkają.

Nasz serwis po raz kolejny  z dużą przyjemnością uczestniczył we wczorajszym turnieju i kolejnym sukcesie naszych Oldbojów. Poniżej prezentujemy komplet wyników oraz galerię zdjęć przygotowaną przez serwis tomaszow.lub.pl

Galeria Zdjęć – Kliknij TUTAJ!

 

Wyniki:

Parkowa Team Narol – Jako Tacy Łaszczówka 5:1
Traper Lubaczów – Tomasovia 3:6 bramki: Stawarski, Orzechowski, Anioł, Korzeń, Baran, Paszkiewicz
Jako Tacy Łaszczówka – Traper Lubaczów 3:1
Tomasovia – Parkowa Team Narol 6:4 bramki: Orzechowski x3, Bilewicz, Baran, samobójcza
Parkowa Team Narol – Traper Lubaczów 5:3
Tomasovia – Jako Tacy Łaszczówka 8:4 bramki: Orzechowski x3, Korzeń x2 Bilewicz, Baran, Stawarski

Narol 2016 077

 

Tabela końcowa:

1

Tomasovia

9pkt

20 – 11

2

Parkowa Team Narol

6pkt

14 – 10

3

Jako Tacy Łaszczówka

3pkt

8 – 14

4

Traper Lubaczów

0pkt

7 – 14

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Marian Wiatrowski ( Parkowa Team Narol)
Najlepszy zawodnik turnieju: Jarosław Korzeń ( Tomasovia)
Król strzelców turnieju: Andrzej Orzechowski (Tomasovia – 7 goli)

Narol 2016 147

Tomasovia zagrała w składzie: Jacek Paszkiewicz, Andrzej Orzechowski, Piotr Lewicki, Bogdan Stawarski, Witold Pitura, Jarosław Korzeń, Stanisław Anioł, Krzysztof Bilewicz, Ireneusz Baran

 

źr. tomasovia.tomaszow.info
Polub nas na Facebook