Odzyskano Mercedesa AMG o wartości pół miliona zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego Mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

17 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż dwóm obywatelom Ukrainy. Mężczyźni usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Mercedes AMG S63 (rok produkcji 2017), o szacunkowej wartości 500 tys. zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze SG ustalili, iż pojazd ten jest poszukiwany przez wypożyczalnię luksusowych samochodów w Czechach. W konsekwencji działań podjętych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej pojazd został zabezpieczony, zaś mężczyźni, którzy podjęli próbę wyprowadzenia pojazdu poza granice UE, zostali zatrzymani.

Obywateli Ukrainy oraz zatrzymany pojazd przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali prawie 300 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości blisko 15 mln zł. Najdroższym odzyskanym wówczas pojazdem było Lamborghini Urus, o szacunkowej wartości 1,4 mln: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/31924,Odzyskano-poszukiwane-Lamborghini-o-wartosci-14-mln-zl.html

 

źr. Straż Graniczna