Odpowie za nieudzielenie pomocy

W miniony czwartek w Tomaszowie Lub. kierujący samochodem m-ki Renault Clio potrącił 55-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Sprawca odjechał z miejsca nie udzielając jej pomocy. Świadkowie zdarzenia zapamiętali nr rejestracyjne pojazdu i opisali sprawcę. Dzięki temu policjanci ustali, że kierującym nie był właściciel pojazdu, tylko 23-latek z gminy Józefów, który użytkuje samochód. Wczoraj młody mężczyzna stracił prawo jazdy i usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy ofierze wypadku.

     Do potrącenia  doszło w czwartek o godzinie 14:40 na ul. Kościuszki przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim. Kierujący samochodem m-ki Renault Clio potrącił 55-letnią kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie zdarzenia zapamiętali nr rejestracyjne pojazdu i opisali sprawcę. Dzięki temu policjanci ustali, że kierującym nie był właściciel pojazdu, tylko 23-latek z gminy Józefów, który użytkuje samochód.

   Mężczyzna tłumaczył, że widział jak kobieta się podnosi i uznał, że nic jej się nie stało. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i przedstawili m.in. zarzut nieudzielenia pomocy  ofierze wypadku.

źr. KPP Tomaszów Lubelski