Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 60-letni kierujący Oplem, któremu dalszą jazdę uniemożliwił inny kierujący zmuszając go do zatrzymania, wyciągając kluczyki ze stacyjki jego samochodu i dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dzięki obywatelskiej czujności udało się wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego.

Wczoraj przed godziną 16 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Szopena w Tomaszowie Lubelskim zgłaszający zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyznę zaniepokoiły niekontrolowane manewry pojazdu jadącego przed nim i podejrzewając, że kierujący  może być pijany, uniemożliwił mu dalszą jazdę zmuszając go do zatrzymania. W międzyczasie mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 oraz wyciągnął kluczyki ze stacyjki jego samochodu.

Przybyli na miejsce policjanci  sprawdzili stan trzeźwości 60-letniego kierującego Oplem, który jak się okazało, w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Na słowa uznania zasługuje obywatelska postawa mieszkańca gminy Tomaszów Lubelski. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg kolejnego nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski