Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

W piątek do dyżurnego zadzwoniła mieszkanka gm. Tarnawatka, która poinformowała go, że ujęła wraz ze znajomą, kierowcę renaulta, od którego czuć wyraźnie alkohol. Zdarzenie miało miejsce pod sklepem w miejscowości Tarnawatka. Policjanci drogówki, którzy przyjechali na miejsce przebadali 58-latka Alco Blow. W związku z tym, iż odmówił ponownego badania na stan trzeźwości, został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

    W piątek do dyżurnego KPP zadzwoniła mieszkanka gm. Tarnawatka, która poinformowała go, że zatrzymała kierowcę renaulta, od którego czuć wyraźnie alkohol. Jak później relacjonowała zgłaszająca, będąc w sklepie z jeszcze dwoma znajomymi zauważyła, że osobówka próbuje wjechać na parking przy sklepie i ten manewr nie bardzo mu wychodzi. Kierujący renaulta próbował zaparkować trzy razy swój samochód na parkingu. Sposób parkowania zaniepokoił kobiety, które podeszły do kierującego otworzyły drzwi i wyjęły mu kluczyki ze stacyjki po czym zawiadomiły policję. Po przybyciu na miejsce policjantów drogówki okazało się, że kierujący 58-latek mieszkaniec gm. Tarnawatka, był nietrzeźwy. Urządzenie m-ki Alco Blow zaświeciło się na czerwono. W związku z tym, iż odmówił ponownego badania na stan trzeźwości, został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do badań.  Dzięki wzorowej postawie mieszkanek gm. Tarnawatka tym razem nie doszło do tragedii.

   Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski