Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 35-latek, który w takim stanie kierował Seatem. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności ekspedientki, która udaremniła mu dalszą jazdę i zabrała kluczyki. Wkrótce 35 -latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

    Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22:00 w miejscowości Grodysławice, gmina Rachanie. Dyżurny tomaszowskiej komendy policji o godzinie 22:10 poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem marki Seat Ibiza, który jest nietrzeźwy. Informację przekazała ekspedientka, która zwróciła uwagę na wysiadającego z auta kierującego, który poruszał się chwiejnym krokiem. Mężczyzna zatrzymał się przed sklepem na parkingu. Wówczas kobieta, która widziała całe zajście podeszła do auta wyciągnęła kluczyki ze stacyjki a następnie zadzwoniła po policję. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w organizmie 35-latka ponad 3 promile alkoholu.

   Wkrótce 35-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

    Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa kobiety. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym policję. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski