O bezpieczeństwie na wakacjach

Półkolonie i obozy harcerskie odwiedzili policjanci z komendy w Tomaszowie Lubelskim i posterunku w Suścu. Do wspólnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przyłączyli się również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Policjanci szczególnie zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji nad wodą. Funkcjonariusze omówili szczegółowo krok po kroku jak się zachować w momencie kiedy ktoś się topi. Jak zachowywać się na plaży, żeby wypoczynek był dla nas przyjemnością.  Do pogawędki przyłączyli się strażacy, którzy harcerzom przybliżyli algorytm zachowania podczas nagłych zmian atmosferycznych, jak zachować się w lesie, czego unikać. Jak postępować w razie ujawnienia pożaru i jak nie zaprószyć ognia.

Na półkolonii dzieci słuchały o tym jak nie można ufać nieznajomym, że policjanci nie zawsze chodzą w mundurze i jak rozpoznać takiego policjanta. Policjantka przybliżyła im regulamin konkursu „Filmowy przeWodnik”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 7 września  2018 r., 30-sekundowego spotu filmowego obrazującego bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promującego zdrowy i aktywny tryb życia, jak również wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna zespołu.

Policjanci Ruchu Drogowego powiedzieli kilka słów z ich działki, o poruszaniu się rowerem, jak bezpiecznie zachować się w obrębie drogi.

Przy każdym spotkaniu z dziećmi i młodzieżą był poruszany temat dopalaczy. Policjanci uczulali aby nigdy nie brać nic od nieznajomych bo nie wiemy jakie obcy ma zamiary, czy przypadkiem nie testuje na nas jakiegoś nowego „narkotyku” i czy po zjedzeniu „ciasteczka” lub „cukierka” nagle nie obudzimy się w szpitalu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski