Nietrzeźwy uciekł z miejsca kolizji

Policjanci z posterunku w Łaszczowie zatrzymali 34-latka który doprowadził do kolizji drogowej w Telatynie i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Wczoraj przed godziną 12 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji do której doszło w Telatynie. Zgłaszający którego samochód został uszkodzony przez kierującego skodą poinformował, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast udali się we wskazanym kierunku. Mundurowi ustalili, że kierującym pojazdem marki Skoda był 34-letni mieszkaniec gminy Telatyn. Mężczyznę poddano badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 34-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i dotkliwe konsekwencje finansowe. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli mamy podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu – reagujmy. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski