Nietrzeźwi w samochodzie, motorowerze i na rowerze

W ciągu ostatniej doby policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich kierował inną kategorią pojazdów. Niechlubnym rekordzistą z blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie okazał się 38-letni kierujący motorowerem marki Yamasaki.

Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolują drogi naszego powiatu dbając o bezpieczeństwo kierujących. Szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego, ponieważ to alkohol jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Jak się okazuje w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie myślą o konsekwencjach  jazdy „na podwójnym gazie”. Wczoraj policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Pasieki. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Yamasaki. Od 38-latka z gm. Tomaszów Lubelski wyczuwalna była woń alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Następnym nietrzeźwym kierującym okazał się 63-letni mieszkaniec gminy Susiec. Mężczyzna wpadł w miejscowości Susiec, kiedy jadąc na rowerze, nie potrafił utrzymać równowagi. Okazało się, że kierujący jednośladem miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Kilka godzin później mundurowi podczas patrolowania ulic Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że 19-latek jechał na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto nietrzeźwy kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Policjanci apelują o ostrożność i  trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski