Nietrzeźwi cykliści

Tylko wczoraj policjanci na terenie powiatu tomaszowskiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promile alkoholu w organizmie. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Wczoraj o godz. 14:40 policjanci z Posterunku Policji w Łaszczowie patrolując miejscowość Dutrów zauważyli trzech rowerzystów, którzy jechali całą szerokością drogi. Jak się okazało panowie wracali z pracy. Wszyscy to mieszkańcy gminy Telatyn, najmłodszy miał 28 lat i miał 2 promile, wspólnie z nim jechali 29-latek i 61-latek.

Następny nietrzeźwy rowerzysta to mieszkaniec tomaszowskiej gminy,  został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w miejscowości Pasieki. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Ostatniego z cyklistów zatrzymali mundurowi z posterunku w Ulhówku jak jechał wężykiem drogą w miejscowości Ulhówek. 56-letni mieszkaniec tej gminy miał w organizmie prawie 2 promile.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski