Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzewa w lesie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Pawłówka. Podczas prac związanych z wycinką, 40-latek został przygnieciony przez drzewo. Pomimo podjętych czynności ratowniczych, na skutek poniesionych obrażeń, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj przed południem dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pawłówka (gmina Rachanie), w lesie miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że 40-letni mieszkaniec gminy Bełżec, podczas wykonywania prac związanych z wycinką, został przygnieciony przez drzewo. Pomimo podjętych czynności ratunkowych przez świadka zdarzenia oraz przybyłe służby, życia mężczyzny nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń 40-latek poniósł śmierć na miejscu.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuraturę. Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku pracować teraz będą policjanci pod nadzorem prokuratury.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac związanych z wycinką drzew.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski