Niespodzianka Korony Łaszczów / Skuteczny pościg Huczwy Tyszowce – wyniki zespołów z powiatu tomaszowskiego

_MG_9638-2Zespoły klasy okręgowej w miniony weekend rozegrały XXI serię gier, podczas której nie zabrakło niespodzianek. Największą sprawili piłkarze Korony Łaszczów, którzy w Tarnogrodzie niespodziewanie pokonali Victorię Łukowa/Chmielek po dwóch golach Roberta Martyniuka oraz Bartosza Stefanika i Sebastiana Brytana. Kibice, którzy wiosną przychodzą na mecze Huczwy Tyszowce nie mają prawa się nudzić, ponieważ po raz kolejny obejrzeli bardzo emocjonujące spotkanie z Włókniarzem Frampol. Gdy do 75 minuty goście prowadzili dwoma golami chyba mało kto spodziewał się, że podopiecznych Jacka Iwanickiego będzie stać, odrobić straty, a co dopiero wygrać. Tymczasem to, co wydawało się niemożliwe stało się faktem w ostatnim kwadransie, gdzie gole dla „biało-zielonych” zdobywali Patryk Szumlański, Damian Ziółkowski oraz niezawodny Paweł Maliszewski i tym samym cenny komplet punktów, który pozwolił Huczwie awansować na 4 miejsce w tabeli pozostał w Tyszowcach.

Szalony mecz obejrzeli widzowie w Bełżcu, gdzie miejscowy Orkan podejmował Cosmos Józefów. Mimo że faworytami spotkania byli goście to gospodarze nie zamierzali składać broni bez walki. Do przerwy podopieczni trenera Artura Jaremko remisowali z wyżej notowanym rywalem 1:1. Po przerwie obie drużyny strzeliły w sumie jeszcze pięć bramek, lecz niestety o jedną więcej gracze Cosmosu. W meczu derbowym, który został rozegrany w Łaszczówce miejscowa Pogoń 96 zmierzyła się z Granicą Lubycza Królewska. Do przerwy jak to w meczu derbowym widniał rezultat bezbramkowy, lecz w drugiej połowie trzy gole zdobyli gospodarze i to Pogoń zainkasowała trzy punkty.

16 Ostoja Skierbieszów 21 10 3 1 17 21:67

W klasie A trwa korespondencyjny pojedynek pomiędzy Potokiem Sitno i Spartą Wożuczyn. Lider z Sitna nie miał najmniejszych problemów z rozgromieniem Orionu Jacnia 8:1, natomiast Sparta musiała się ciężko napracować, by ograć na wyjeździe Metanoję Lipsko. Do przerwy drużyna z Wożuczyna po golach Patryka Zwolaka i Michała Mroczka prowadziła wprawdzie 2:0, ale zdobyty gol przez gospodarzy w 53 minucie przez Grzegorza Kruka sprawił, iż Sparta do samego końca musiała pilnować wyniku co jej się udało. Trwa również walka o najniższy stopień podium pomiędzy Szumami Susiec i Deltą Nielisz. Obie drużyny odniosły zwycięstwa na swoich boiskach, choć bardziej efektowne Delta, która rozgromiła Szyszłę Tarnoszyn.

12 Płomień-Spartan Nieledew 15 22 7 1 7 25:39

Nie zwalnia tempa lider klasy B, czyli Ruch Machnów Nowy, który tym razem pokonał na wyjeździe GKS Tarnawatka. Jednak trzeba przyznać, iż było to bardzo szczęśliwe zwycięstwo lidera, ponieważ gospodarze postawili się faworyzowanemu przeciwnikowi i na boisku nie było widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. O zwycięstwie Ruchu zadecydował gol zdobyty w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przez Dariusza Puchalskiego. W innym spotkaniu tej grupy Perła Telatyn pokonała u siebie Graf Chodywańce i dzięki temu zwycięstwu awansowała na pozycję wicelidera mając tyle samo punktów w swoim dorobku, co kolejna w tabeli drużyna Pogoń II „96” Łaszczówka.