Nieletni kierowca motocykla uciekał przed policjantami

15-latek z gm. Lubycza Królewska kierując motocyklem zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe podawane przez umundurowanych policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jego podróż szybko się zakończyła. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało powodem ucieczki był brak tablic rejestracyjnych w pojeździe oraz brak uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach wieczornych w Machnowie Starym. Policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej zauważyli jadący po drodze publicznej motocykl, który nie miał tablic rejestracyjnych. W związku z tym, mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się, jednak ten nie reagował i kontynuował dalszą jazdę.

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą jednośladu. Po przejechaniu kilkuset metrów  zatrzymali uciekiniera udaremniając mu dalsza jazdę.

Jak ustalili policjanci, jednośladem kierował 15-latek z gminy Lubycza Królewska. Młody mężczyzna tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ przestraszył się konsekwencji. A na sumieniu miał brak uprawnień do kierowania motocyklem, który nie był w ogóle dopuszczony do ruchu.

15-latek został przekazany rodzinie, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych zatrzymaj się!!!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski