Nielegalny migrant wędrował do Warszawy

Skuteczna ochrona granicy państwowej, obok sprawnej odprawy granicznej osób jest priorytetowym zadaniem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Potwierdzeniem tego jest zatrzymanie kolejnego nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Ukrainy, którzy przekroczył nielegalnie granicę by dotrzeć do Warszawy. W tym miesiącu to już kolejne zatrzymanie osoby, która próbowała nielegalnie przekroczyć „zieloną granicę” na odcinku ochranianym przez NOSG.

W nocy z 28 na 29 marca br. funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w okolicach m. Siedliska, pow. tomaszowski, nielegalnego migranta. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuowali swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany to obywatel Ukrainy, który nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania nielegalnego migranta doszło dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu.

Zatrzymany obywatel Ukrainy w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, iż wędrował do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

W tym miesiącu to już kolejne zatrzymanie osoby, która próbowała nielegalnie przekroczyć „zieloną granicę” na odcinku ochranianym przez NOSG. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem zatrzymali bowiem dwóch ob. Libii, którzy również nielegalnie przekroczyli granicę państwa. W tym roku zatrzymano również nielegalnych migrantów z Syrii oraz Turcji.

 

źr. Straż Graniczna