Nielegalni migranci chcieli dotrzeć do Niemiec

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” dwóch nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do Niemiec. Do sprawy zatrzymany został również obywatel Azerbejdżanu, który miał odebrać nielegalnych migrantów.

18 marca br., podczas realizacji zadań służbowych na tzw. „granicy zielonej”, funkcjonariusze SG ujawnili ślady przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. W wyniku podjętych natychmiastowych działań poszukiwawczych, doszło do zatrzymania tego samego dnia, zarówno nielegalnych migrantów jak i osoby, która miała je odwieźć od granicy państwowej. Zatrzymanie miało miejsce w m. Lubycza Królewska w pow. tomaszowskim, podczas kontroli samochodu osobowego. W kontrolowanym pojeździe, którego kierowcą był przebywający legalnie w Polsce obywatel Azerbejdżanu, funkcjonariusze ujawnili dwóch obywateli Turcji, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Cala trójka została zatrzymana i przewieziona do pomieszczeń służbowych SG. W toku prowadzonych wyjaśnień okazało się, iż pasażerowie samochodu, przekroczyli wcześniej pieszo nielegalnie granicę kraju, zaś kierowca miał zapewnić im transport.

Zatrzymani obywatele Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż Polska miała być dla nich jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chciał dotrzeć do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy. Obywatel Azerbejdżanu, który przewoził nielegalnych migrantów, został aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

źr.  Straż Graniczna