Nielegalne papierosy w samochodzie

Kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Zamościu. Kontrabanda ukryta była w schowkach samochodu marki renault. 40-letni właściciel nielegalnego towaru odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Z uzyskanych informacji tomaszowskich operacyjnych wynikało, że w miejscowości Hrebenne stoi zaparkowany samochód, w którym znajdują się nielegalne papierosy. Tuż po godzinie 7:00 policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zamościu ujawnili opisywany pojazd. Przez okno samochodu było widać duże ilości paczek papierosów. Auto zostało odholowane na parking komendy.

Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela pojazdu, który został zatrzymany po południu  podczas legitymowania w miejscowości Potoki. Obywatela Ukrainy zatrzymano dzięki dobrej współpracy z funkcjonariuszami SG w Hrebennem i Urzędu Celno-Skarbowego.

W trakcie przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli kilkaset paczek pochodzących z przemytu papierosów, ujawnili również dokumenty będące własnością 40-letniego ob. Ukrainy. Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował on papierosy od nieznanych osób i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 10 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski