Nielegalna uprawa 18-latka zlikwidowana

Dzięki pracy tomaszowskich operacyjnych został zatrzymany 18-letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Policjanci w jednym z lasów znaleźli i zlikwidowali należącą do niego plantację konopi indyjskich. Mężczyzna tłumaczył, że będąc uczniem szkoły średniej chciał sobie dorobić na drobne wydatki. Wczoraj usłyszał zarzuty.

Ustalenia tomaszowskich operacyjnych zaprowadziły ich na teren jednego z lasów w gm. Ulhówek. Z posiadanych informacji wynikało, że może się tam znajdować nielegalna plantacja konopi indyjskich.  Ich przypuszczenia okazały się trafne. Policjanci znaleźli kilkanaście krzaków tej nielegalnej rośliny, które rosły pomiędzy paprocią. Jak szybko ustalili, posadził je 18-letni mieszkaniec tej gminy.

Nastolatek celowo wykarczował część polany, a po posadzeniu roślin regularnie  chodził je podlewać. W chwili zatrzymania tłumaczył policjantom, że będąc uczniem szkoły średniej chciał sobie dorobić na drobne wydatki.

Ponadto okazało się, że jeden krzak konopi posadził w szklarni za domem. W trakcie przeszukania w miejscu przebywania chłopaka policjanci ujawnili również kilka gramów suszu.

18- latek usłyszał zarzut posiadania konopi i jej uprawy. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski