Niebezpieczne zdarzenie drogowe

Na tył samochodu marki Audi A4 zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych najechała kierująca seatem ibiza, w którą wjechał seat alhambra. Obrażeń doznali kierujący audi i seatem ibizą. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Tarnawatka. Efektem zdarzenia – trzy uszkodzone samochody i dwie osoby poszkodowane. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne dla życia.

   Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy zabezpieczali zdarzenie wynika, że na tył zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych samochodu audi i seata ibiza najechał osobowy seat alhambra. Uderzone pojazd przemieściły się do przodu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, która zabezpieczyła płyny techniczne wyciekające z uszkodzonych pojazdów i pogotowie ratunkowe. Na badania do szpitala trafili 32-letni kierowca audi i 42-letnia kierująca seatem. Najprawdopodobniej przyczyną było zagapienie się kierującego seatem alhambrą. Kierowcy byli trzeźwi.

   Takie zdarzenia mogą być bardzo groźne w skutkach. Samochód zatrzymujący się przed przejściem by przepuścić pieszych uderzony w tył najczęściej wjeżdża na przejście, na którym znajdują się w tym momencie piesi. W tym zdarzeniu na szczęście nikogo nie było przed uderzonym w tył samochodem.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski