Nie zatrzymał się do kontroli, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów

22-latek usłyszał już zarzut za nie zatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu pomimo prawomocnego zakazu sądowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Za to przestępstwo po zmianie przepisów grozi mu do 5 lat więzienia i obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 5 do 15 lat.

W ramach działań trzeźwość policjanci ruchu drogowego wczoraj w miejscowości Nadolce usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Passat. Policjant dał wyraźny sygnał do zatrzymania na co kierujący volkswagena gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za uciekinierem, jadąc za nim na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Jak się później okazało 22-latek, kontynuował jazdę polnymi drogami w pewnym momencie udało mu się zmylić pościg. Jednak policjanci nie poddali się i szybko ustalili kierującego i pasażera volkswagena. 22-letni mieszkaniec gm. Telatyn zanim schował się na terenie swojej posesji odwiózł pasażera do jego domu. 

W momencie kiedy policjanci zajechali na posesję uciekiniera i ujawnili ścigany samochód schowany za stodołą, dowiedzieli się, że mężczyzna schował się na poddaszu domu. Podczas sprawdzania pomieszczeń znajdujących się na poddaszu policjanci zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej próbowali zatrzymać do kontroli. Na początku 22-latek twierdził, ze ktoś ukradł mu samochód w momencie kiedy policjant powiedział mu, że przecież widział kogo zatrzymuje, przyznał się do tego, że nie zatrzymał się bo ma już zakaz jazdy samochodami mechanicznymi za to, że jeździł bez uprawnień.

Teraz odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli i jazdę samochodem na zakazie przed Sądem. Za to przestępstwo po zmianie przepisów grozi mu do 5 lat więzienia i obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 5 do 15 lat.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski