Nie ustąpili pierwszeństwa, doprowadzili do wypadku

Nieustąpienie pierwszeństwa było powodem dwóch zdarzeń drogowych. W sobotę 52-latek, kierując porsche został ukarany mandatem karnym, za zderzenie się z ciężarówką. Z kolei pijany 55-latek kierując volkswagenem doprowadził do wypadku z renault. Mężczyźni muszą teraz liczyć się z konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

W sobotnie południe w miejscowości Łykoszyn kierujący porsche mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu, który przewoził butle z gazem. Uderzenie było na tyle silne, że ciężarowy Man, przewrócił się na bok tarasując całą drogę. Osobówką jechał 52-letni mieszkaniec gminy Sitaniec i za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym został ukarany mandatem karnym. Obaj kierujący byli trzeźwi.  Policjanci ze względu na uszkodzenia pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne.

Z kolei w niedzielę dyżurny komendy dostał informacje, że na drodze krajowej numer 17 na wysokości stacji paliw doszło do wypadku. Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf skręcając na stację nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Renault. W pojeździe oprócz 73-letniego kierującego znajdowała się jego żona. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawy wypadku. Okazało się, że miał ponad dwa promile. 52-letni mieszkaniec gminy Krynice tego dnia stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne osobówek.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski