Natura Bełżec i Valentino z kompletem zwycięstw po pierwszej kolejce w „Tomaszowskiej Halowej Lidze Firm”

SONY DSC Pierwszą kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły, które przystąpiły do „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm” zorganizowanej przez Tomaszowskie Stowarzyszenie Sportowe „Kudłaty”. Tak jak informowaliśmy wcześniej w zapowiedzi do rozgrywek przystąpiło w sumie dziewięć drużyn w tym kilka nowych biorąc pod uwagę ligę sprzed roku.

Dokładnie o godz. 10:00 arbitrzy zawodów panowie Andrzej Góra i Grzegorz Szykuła z OZPN Zamość dali sygnał do rozpoczęcia pierwszego meczu, w którym to obrońcy tytułu sprzed roku Valentino zmierzyli się z juniorami LKS Szumy Susiec. Już pierwszy mecz pokazał, że w tej lidze nikt nie może liczyć na łatwe zdobycze punktowe. Debiutujący w rozgrywkach piłkarze z Suśca postawili się faworytowi, przez co ten musiał się solidnie napracować na zwycięstwo. Śmiało można stwierdzić, iż główną przyczyną porażki Szumów był wyraźny brak ogrania na hali, więc doświadczony zespół Valentino bezwzględnie ten fakt wykorzystał. Nie mniej zawodnicy z Suśca mimo porażki pokazali się z dobrej strony i gdy tylko nabiorą halowego doświadczenia to bez wątpienia sprawią niejedną niespodziankę. Piłkarze Szumów nie mieli łatwego początku ligi, ponieważ w dwóch wczorajszych pojedynkach zmierzyli się z drużynami, które zaliczane są do faworytów całych rozgrywek i dlatego mimo naprawdę dzielnej postawy w kolejnym meczu z Aster Bis musieli oni uznać wyższość rywali.

SONY DSC W kolejnych spotkaniach było tylko jeszcze ciekawiej. Punkt GO jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w meczu przeciwko ekipie Valentino, jednak niestety dla tego pierwszego z wymienionych zespołów były to miłe złego początki. Z każdą upływającą minutą przewaga rywali wyraźnie rosła, którzy ostatecznie wygrali różnicą siedmiu goli. Bez wątpienia wpływ na taki wynik miał fakt, że Valentino miało więcej osób na ławce rezerwowych, choć trzeba Punkt GO pochwalić za walkę i ambicję do samego końca meczu. Widzowie zgromadzeni w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim czekali na niespodzianki i takowej się doczekali w meczu Aster Bis z GLKS Grafem Chodywańce. Faworytem tego spotkania byli zdecydowanie bardziej doświadczeni w rozgrywkach halowych piłkarze Aster Bis. I długo się zanosiło na to, iż faworyt nie zawiedzie, szczególnie że prowadził ze swoimi rywalami już 3:0. Jednak zespół prowadzony przez trenera Mariusza Malca ani myślał o składaniu przedwcześnie broni i rozpoczął pościg za choćby jednym punktem. Co ważniejsze dla ekipy z Chodywaniec ten wspomniany pościg zakończył się sukcesem, ponieważ na dosłownie kilka sekund przed końcową syreną Graf doprowadził do remisu i tym samym drużyna Aster Bis straciła niespodziewanie dwa punkty. 

Sporo bramek padło, bo jedenaście w meczu Agrotex Łaszczów (ostatecznie taką nazwę przyjął zespół z Łaszczowa, a nie jak pierwotnie informowali organizatorzy Wolni Strzelcy) z Zajazdem Biesiada. Po stronie tego drugiego zespołu zabrakło wprawdzie kilku piłkarzy, ale i tak nie mieli oni kłopotów z pokonaniem Agrotexu. Jednak najwięcej bramek padło w spotkaniu GLKS Graf Chodywańce z Naturą Bełżec. Młodą drużynę Grafu chyba za dużo sił kosztował mecz z Aster Bis, ponieważ w tym spotkaniu straciła, aż piętnaście goli. Inna sprawa, że ich rywalem był jeden z faworytów, jeśli nie główny do wygrania całej ligi. Skutecznością w tym pojedynku błysnął szczególnie pomocnik Tomasovii Ireneusz Baran autor siedmiu goli. W ostatnich dwóch spotkaniach zagrali piłkarze San Lorenzo i oba mecze były niezwykle emocjonujące. Pierwszym rywalem była drużyna Agrotex Łaszczów, która jako pierwsza objęła prowadzenie. Długo zanosiło się jednak, że w tym meczu będzie remis, lecz przy wyniku 2:2 piłkarzom San Lorenzo udało się zdobyć trzeciego gola w końcówce tego pojedynku, który to gol pozwolił im zgarnąć komplet punktów.

SONY DSC Jeśli komuś było mało emocji w pierwszej kolejce to wystarczyło poczekać do ostatniego spotkania, w którym Natura Bełżec zmierzyła się ze wspomnianym zespołem San Lorenzo. To był znakomity futsal w wykonaniu obu ekip. Po pierwszej połowie dość niespodziewanie po golu Grzegorza Kuśmierczuka prowadzili gracze San Lorenzo. Gdy po przerwie wynik podwyższył Piotr Anioł w hali zapachniało nie lada sensacją, w końcu Natura ma w swoim składzie kilku piłkarzy IV ligowej Tomasovii. Sygnał do odrabiania strat pięknym golem w samo okienko bramki strzeżonej przez Zenona Maksymiaka dał Kamil Droździel. Do remisu równie urokliwym golem doprowadził Ireneusz Baran i stało się jasne, że w tym meczu będą jeszcze większe emocje. Piłkarze San Lorenzo nie odpuszczali i starali się zdobyć kolejne gole, lecz ta sztuka im się nie udała. Jak się potem okazało bohaterem tego pojedynku został Damian Szuta, który zdobywając dwa gole przesądził o końcowym triumfie Natury Bełżec.

Po pierwszej kolejce liderem została drużyna Natury Bełżec, która tak jak Valentino ma na swoim koncie komplet punktów. W klasyfikacji strzelców prowadzi Ireneusz Baran. Poniżej prezentujemy komplet wyników z I kolejki oraz tabelę. Jednocześnie zapraszamy na stronę organizatorów tss.tomaszow.info, gdzie można się zapoznać ze wszystkimi informacjami, wynikami itd., a nawet sprawdzić kto ile ma asyst, ponieważ i taka statystyka jest prowadzona.

Wyniki

VALENTINO – LKS SZUMY 3:0
Bramki: Gis, Hałasa, Legeżyński

LKS SZUMY – ASTER BIS 2:4
Bramki: Bosiak, Bondyra – Świderek x2, Bartecki x2

PUNKT GO – VALENTINO 3:10
Bramki: Nizio x2, Ł.Mruk – Legeżyński x3, Hałasa x3, Walentyn x2, Kłos, Gis

ASTER BIS – GLKS GRAF 3:3
Bramki: Świderek, Krupa, Bartecki – Szeliga x2, Zbroniec

AGROTEX ŁASZCZÓW  – ZAJAZD BIESIADA 3:8
Bramki: Tyski x2, Szarowolec – P.Anioł x3, Stefanik x2, Obidziński, Sapała, Świderek

GLKS GRAF CHODYWAŃCE – NATURA BEŁŻEC 2:15
Bramki: Murjas x2 – Baran x7, Droździel x4, Szuta x2, Maliszewski x2

SAN LORENZO – AGROTEX ŁASZCZÓW 3:2
Bramki: Wójtowicz (samobójcza), Stefek x2 – Brytan x2

NATURA BEŁŻEC – SAN LORENZO 4:2
Bramki: Szuta x2, Droździel, Baran – Kuśmierczak, P.Anioł

Tabela po I kolejce:

Msc Nazwa drużyny M Pkt W R P BZ BS RB
1 Natura Bełżec 2 6 2 0 0 19 4 15
2 Valentino 2 6 2 0 0 13 3 10
3 Aster Bis 2 4 1 1 0 7 5 2
4 Zajazd Biesiada 1 3 1 0 0 8 3 5
5 San Lorenzo 2 3 1 0 1 5 6 -1
6 GLKS Graf Chodywańce 2 1 0 1 1 5 18 -13
7 LKS Szumy Susiec Juniorzy 2 0 0 0 2 2 7 -5
8 Agrotex Łaszczów 2 0 0 0 2 5 11 -6
9 Punkt GO 1 0 0 0 1 3 10 -7

Program II kolejki, która zostanie rozegrana 27 listopada:

10:00 Aster Bis-Punkt GO
10:50 Punkt GO-Natura Bełżec
11:40 Valentino-Aster Bis
12:30 Natura Bełżec-LKS Szumy Susiec Juniorzy
13:30 Zajazd Biesiada-San Lorenzo
14:20 LKS Szumy Susiec Juniorzy-Agrotex Łaszczów
15:10 GLKS Graf Chodywańce-Zajazd Biesiada
16:00 Agrotex Łaszczów-GLKS Graf Chodywańce

 

Serwis tomaszów.pl sprawuje patronat medialny nad „Tomaszowską Halową Ligą Firm”