Najmłodsi „Świecili Przykładem”

Aby przedszkolaki mogły świecić przykładem do Przedszkola Samorządowego w Tyszowcach zostali zaproszeni Policjanci. Ze swoim projektem „Akademia Euromisia” przyłączyła się również przedstawicielka Grupy Eurocash/Euro Sklep S.A. Głównym założeniem projektu „Świeć Przykładem” i „Akademii Euromisia” jest wpojenie najmłodszym obywatelom zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Przedszkolaki były zachwycone wizytą gości. Policjantka wyjaśniła maluchom, jak zachować się na drodze oraz przejść przez przejście dla pieszych, a także jak bezpiecznie dojść do przedszkola. Wyjaśniła przedszkolakom również, dlaczego powinniśmy zapinać pasy. Podczas prelekcji było dużo śmiechu i bardzo złożonych pytań, na niektóre z nich ciężko było odpowiedzieć. Dzieci obiecały, że będą zwracać uwagę najbliższym, aby Ci bezpiecznie zachowywali się na drodze, żeby nosili odblaski i zapinali pasy. Ponadto omówione zostały zagadnienia „Obcy niebezpieczny” oraz jak zachować się w przypadku ataku agresywnego psa.

Na koniec spotkania Pani z Grupy Eurocash/Euro rozdała kamizelki odblaskowe i malowanki dotyczące tematyki bezpieczeństwa na drodze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski