Nadzór nad skrzyżowaniami z pomocą policyjnego drona

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona, zostały przeprowadzone w poniedziałek na „krajowej siedemnastce” w powiecie tomaszowskim. Policjanci obserwowali zachowania kierujących na drodze, w szczególności zwracając uwagę na wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W poniedziałek na drodze krajowej numer 17, na wysokości miejscowości Sumin, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej policji, prowadzili działania z wykorzystaniem drona.

Pomocny w obserwowaniu kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego był bezzałogowy statek powietrzny, który z powietrza rejestrował zachowania kierujących na drodze.

Policjanci w szczególności zwracali uwagę na wykroczenia związane z wyprzedzaniem pojazdów w miejscach niedozwolonych. Kamera zarejestrowała również naruszenia przepisów o przewozie ładunków.

Podczas poniedziałkowych działań, mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 10 punktów karnych, został ukarany między innymi 50-letni mieszkaniec Chełma kierujący motocyklem marki BMW, który na skrzyżowaniu wyprzedzał inne pojazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji, po otrzymaniu informacji od operatora drona, o popełnieniu przez motocyklistę wykroczenia.  

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona nie po raz pierwszy zostały przeprowadzone na drogach naszego powiatu i na pewno nie po raz ostatni. Dlatego apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i przypominamy, że złamanie zakazu wyprzedzania, zgodnie z nowym taryfikatorem stanowi wykroczenie z katalogu tzw. recydywy. Popełnienie tego wykroczenia dwukrotnie w przeciągu dwóch lat będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski