Nadmierna prędkość skończyła się dachowaniem.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w m. Krynice. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Na szczęście 30-letni obywatel Ukrainy nie odniósł żadnych obrażeń. Apelujemy o ostrożność, szczególną rozwagę i odpowiednie przygotowanie, bo zmienne warunki pogodowe, opady śniegu i śliska nawierzchnia dróg potrafią zaskakiwać.

W sobotni poranek dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Krynice, na łuku drogi samochód ciężarowy wjechał w barierki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Citroen nie dostosował warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą. Mężczyzna zjechał na pobocze drogi,  po czym uderzył w barierki. W konsekwencji pojazd znalazł się w przydrożnym rowie, leżąc na dachu. 30-letni obywatel Ukrainy może mówić o dużym szczęściu. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, a za brawurową jazdę otrzymał mandat karny. Mężczyzna podróżował sam.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi. Okres zimowy, to czas szczególnie trudny dla uczestników ruchu drogowego. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widzialność jest ograniczona, a drogi bardzo śliskie, dlatego też musimy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski