Nabór chętnych do zespołu „Krynickie Szuwarki”

U progu nowego sezonu artystycznego zespół „Krynickie Szuwarki” poszukuje chętnych do uzupełnienia składu grupy. Do współpracy zaprasza przede wszystkim młodzież i dzieci w wieku co najmniej 10 lat, które lubią śpiewać albo grać na różnych instrumentach.

– Jeszcze kilka lat temu w zespole występowało kilkanaście osób, ale liczba członków zmniejsza się. Wiąże się to głównie z wyjazdami naszych młodych mieszkańców do szkół i uczelni poza miejscem zamieszkania, choć mamy studentów, którzy skutecznie zarazili się artystyczną pasją i ciągle przychodzą na próby – mówi Joanna Jamroż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, gdzie spotykają się „Krynickie Szuwarki”. Dyrektor Jamroż podkreśla, że wybitne predyspozycje nie są potrzebne, by wstąpić do zespołu, ale choćby minimalne doświadczenie na pewno się przyda. Oferujemy zarówno możliwość rozwijania tych zdolności, jak i występowania na imprezach, nie tylko o zasięgu lokalnym – dodaje szefowa GOK.

Szczególnie poszukiwani są młodzi wokaliści, ale instrumentalna część grupy również liczy na wsparcie i nowe siły m.in. gitarzystów i grających na instrumentach klawiszowych.

„Krynickie Szuwarki” mają w swoim repertuarze nie tylko utwory religijne, patriotyczne, czy ludowe, ale także poezję śpiewaną i muzykę rozrywkową.

Spotkania, które poprowadzi Roman Śliwiński, będą się odbywać raz w tygodniu, a ich szczegółowy harmonogram będzie ustalony z zainteresowanymi. Pierwsze zajęcia są planowane na piątek 11 września o 18.00, a informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w GOK w Krynicach lub telefonicznie pod numerem: 84 663 01 07.

źr. ias24.eu / fot: pixabay.com