Na zakazie uciekał przed radiowozem

Policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący nagle skręcił w boczną uliczkę. Mundurowi odnieśli wrażenie, że kierujący zjechał z dogi po zauważeniu radiowozu i pewnie ma coś do ukrycia. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ten nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Okazało się, że zatrzymany po pościgu kierowca to 26-latek, który ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2022 roku.

Policjanci z Posterunku w Lubyczy Królewskiej pełniący służbę około godz. 01:00 dzisiejszej nocy w miejscowości Machnów Nowy zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący nagle skręcił w boczna uliczkę. Mundurowi odnieśli wrażenie, że kierujący zjechał z dogi po zauważeniu radiowozu i pewnie ma coś do ukrycia. Pojechali za nim, aby dokonać kontroli.

   Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania, ten nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Kierujący bmw jechał ze znaczną prędkością, aby uniknąć zatrzymania gwałtownie skręcił w prawo w uliczkę prowadzącą do garaży i parkingów pomiędzy blokami, tam też funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.

    Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2022 roku. Ponadto 26-latek miał na swoim koncie podobne zdarzenie tj. jazdę na zakazie. Mężczyzna jest znany policjantom i wcześniej był już notowany.

   26-letni mieszkaniec gm. Lubycza Królewska, odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej

   Pamiętajmy, że zatrzymanie się do kontroli na znak funkcjonariusza to obowiązek. Niewypełnienie go niesie ze sobą poważne konsekwencje.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski