Na „podwójnym gazie” pojechał umyć auto

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 51 latek, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie pojechał autem na myjnie samochodową. Pijany kierowca Audi, zwrócił na siebie uwagę osób tam przebywających, którzy zareagowali i zadzwonili na numer alarmowy. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

W sobotę po godzinie 14 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ręcznych myjni samochodowych na terenie miasta, znajduje się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący.

Skierowani na miejsce policjanci, zauważyli typowane Audi na ulicy Majdańskiej w Tomaszowie Lubelskim. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego, okazało się, że 51-letni mieszkaniec gminy Jarczów w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 51-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od roku do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy o reagowanie na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski / fot: pixabay.com