Munduru czar

articleFunkcjonariusze Służby Celnej wzięli udział w zorganizowanej w Tomaszowie Lubelskim konferencji promującej zawody mundurowe.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia były Jednostka Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie „Nowe Miasto” w Bełżcu. Na ich zaproszenie do Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim przybyli w czwartek (02.06.) przedstawiciele służb mundurowych z regionu – Policji, Służby Celnej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Tomaszów.

Każdy z prelegentów miał swoje „piętnaście minut”, by opowiedzieć młodzieży o podstawowych zadaniach, działalności i strukturze reprezentowanej instytucji oraz zachęcić do związania swojej przyszłej kariery z jednym z zawodów mundurowych, jako cieszących się społecznym zaufaniem i prestiżem.

Słuchacze dowiedzieli się m.in., że praca celnika to coś więcej niż kontrola na granicy, a funkcjonariusze dbają nie tylko o interesy ekonomiczne państwa i Unii Europejskiej, ale też o bezpieczeństwo obywateli.

Poza mundurowymi z zawodu do tomaszowskiego ratusza przybyli też pasjonaci munduru i wojskowej dyscypliny reprezentujący Jednostkę Strzelecką 2019 im. gen. Tadeusza Piskora w Tomaszowie Lubelskim oraz kontynuującego tradycje polskiej kawalerii Tomaszowskiego Szwadronu im. Pierwszego Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. Hobbyści z tych organizacji zaprezentowali młodym ludziom nieco inną perspektywę, wskazując że kultywowanie pamięci i historii polskiego munduru to też doskonały sposób na nudę oraz spędzanie wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób.

źr. Służba Celna