MP kadetek 2016: LTS Legionovia Legionowo mistrzem Polski

Legionovia
LTS Legionovia Legionowo
pokonała w Tomaszowie Lubelskim Impel Wrocław 3:0 (25:9, 26:24, 25:22) w finałowym meczu mistrzostw Polski kadetek.

Zespół z Legionowa obronił złoty medal mistrzostw Polski kadetek. Podopieczne Dawida Michora sięgnęły po ten tytuł zasłużenie. Były w przekroju całego turnieju najlepsze i jak podkreślał szkoleniowiec „z meczu na mecz rozkręcały i grały coraz lepiej.”

W pierwszym secie niedzielnego spotkania wręcz zdeklasowały swoje rywalki. Szybko uzyskały przewagę i powiększały ją z każdą akcją (16:7 i 21:8). W drugiej partii inicjatywa długo należała do wrocławskiego zespołu, który prowadził m.in. 8:5, 16:13 i 20:17. Podopiecznym trenera Andrzeja Krowiaka nie udało się utrzymać przewagi i w końcówce lepsze okazały się rywalki.

Trzeci set był pod kontrolę LTS Legionovii. Kolejny dobry mecz rozegrała Zuzanna Górecka, która zdobyła 15 punktów, a sekundowała jej Paulina Sobolewska 11. Dla Impela najwięcej punktów zdobyła Julia Szczurowska 17, która już w mistrzostwach Polski juniorek w Luboniu otrzymała jedno z wyróżnień i ze swoim zespołem zdobyła brązowy medal.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się ceremonia zamknięcia mistrzostw Polski. – Dziękuję wszystkim zawodniczkom za sportową walkę – powiedział Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski. – Cieszę się, że mogliśmy gościć tak znakomite zespoły. Tomaszów Lubelski zawsze będzie mile widział siatkarskie zawody. Dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za okazane zaufanie.

W uroczystości zamknięcia mistrzostw wziął udział Starosta Powiatowy Jan Kowalczyk i drugi trener reprezentacji kobiet Waldemar Kawka, który tutaj stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki.

MVP: Zuzanne Górecka (LTS Legionovia Legionowo)