Motorower z ogłoszenia

a69959a4015f457d62cdafff030a1df8,641,0,0,0Tomaszowscy kryminalni ustalili sprawców kradzieży motoroweru, która miała miejsce w kwietniu tego roku. Na pomysł kradzieży wpadła grupka młodzieży z gm. Hrubieszów, dwie dziewczyny i trzech chłopców. Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży.

Pod koniec kwietnia br. 29-letni mieszkaniec Tomaszowa zgłosił na policję kradzież skutera. Jak wyjaśnił w internecie umieścił  ogłoszenie, że chce sprzedać motorower m-ki Yamaha. Potencjalny kupiec umówił się z nim aby obejrzeć skuter. Podczas oglądania, zapytał zgłaszającego czy może się przejechać. Mężczyzna nic nie podejrzewając zgodził się, nie przypuszczał, że kupiec okaże się złodziejem. Niestety młody mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Na drugi dzień rano policjanci z posterunku w Tyszowcach ustalili, gdzie znajduje się skradziony motorower. Dzięki pracy tomaszowskich operacyjnych zostali też ustaleni sprawcy tej kradzieży. Jest to młodzież z gminy Hrubieszów, dwie dziewczyny w wieku 17 i 14 lat oraz chłopcy w wieku 16,19 i 18 lat. To 19-latek mieszkaniec Hrubieszowa zawiózł swoich znajomych do Tomaszowa i tam 16-letni mieszkaniec Hrubieszowa przywłaszczył sobie skuter, którym  wracał w stronę Hrubieszowa. Pech chciał, że w Tyszowcach skończyło mu się paliwo i porzucił motorower w przydrożnych krzakach. Jak wyjaśnili młodzieńcy mieli zamiar wrócić po niego następnego dnia.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim