Monika Skinder najlepsza w sprincie w Szwecji

Biegaczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski była najlepsza w rywalizacji sprinterek. Przypomnijmy, że w tej konkurencji Skinder jest wicemistrzynią świata juniorek. W Gaellivare tylko potwierdziła swoją klasę. Kwalifikacje nastolatka z województwa lubelskiego ukończyła na czwartym miejscu ze stratą nieco ponad sekundy do najlepszej Tilde Baangman ze Szwecji. W dalszej części zawodów nie było już jednak mocnych na Skinder, która bez problemów wygrała zarówno ćwierćfinał, jak i półfinał. Bieg finałowy był natomiast pokazem jej geniuszu, bo Skinder triumfowała z niemal czterosekundową przewagą nad Baangman. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast inna reprezentantka gospodarzy, Maja Aarebaeck.

W piątek Skinder biegała na 5 km stylem dowolnym. Tę konkurencję ukończyła na 10 miejscu. Wygrała Patricija Eiduka. Łotyszka wyprzedziła Polkę o 51 sekund.

Warto wspomnieć, że już w piątek rusza Puchar Świata. W zawodach w fińskiej Ruce powinna wystartować także Monika Skinder. Przypomnijmy, że 18-latka ma już na swoim koncie pierwsze punkty wywalczone w tym cyklu. Na początku roku zajęła 20 miejsce w sprincie w niemieckim Dreźnie.

źr. dziennikwschodni.pl / fot: skipol.pl