Mistrzostwa w biegu pod górę na nartorolkach. Udane starty zawodników MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski

839bW  dniu  2 października 2016 roku  na  drodze  na Przehybie  koło Starego Sącza  rozegrano  Mistrzostwa Polski  w biegu pod  górę. Trasa  zawodów II Przehyba Vexa Uphill  niewątpliwie jest najtrudniejszą trasą na  jakiej rozgrywane są w Polsce biegi na nartorolkach / długość 6700 m z  przewyższeniem ponad 600 m/. Po sukcesach w  Pucharze  Polski młodzi  zawodnicy z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w ramach przygotowań  do sezonu narciarskiego postanowili się spróbować w tych zawodach.

Klub w tych zawodach startował po raz  pierwszy. Organizator  założył  rywalizację  w trzech kategoriach w zależności od  rodzaju sprzętu użytego : nartorolki klasyczne, nartorolki skate  i nartorolki z kołami pompowanymi. Najlepiej z naszej  ekipy w klasyfikacjach open zaprezentowali się  Monika Skinder, która  zajęła  drugie miejsce  w nartorolkach  skate oraz  Jan Żółkiewski również drugi w kategorii  nartorolek z kołami pompowanymi. W kategorii kobiet na nartorolkach klasycznych  dobrze wypadła Ania Berezecka zajmując  4 lokatę. Na nartorolkach skate  Tomasz Krawczyk zajął 5 miejsce, a na  nartorolkach klasycznych  Bartosz Głaz  zajął 6 miejsce. Wyniki  byłyby lepsze gdyby nie fakt z którym organizatorzy się nie uporali to jest start na nieregulaminowych kołach / kółka z poliuretanu- znacznie  szybsze, a nie gumowe- zgodnie z  regulaminem/ zwycięzców w kategorii skate  wśród mężczyzn  i kobiet. Więcej na ten temat w komentarzach do artykułu  na stronie skipol.pl. W  tej sytuacji nie popisali się zarówno  startujący,  którym wynik zasłonił fakt rywalizacji  sportowej,a organizatorzy zebrali nowe  doświadczenia ne  weryfikując  kółek na których startowali uczestnicy.  

Za  to tomaszowska  ekipa miał  swoją pozytywną bohaterkę. Była nią startująca  jako amatorka  Dorota Stokfisz.  Tuż po starcie na pierwszym kilometrze zorientował się,  że Bartkowi Cielniakowi  złamała się końcówka  kija  co przekreślało jego szanse na  dobry rezultat. Pani Dorota nie miała wątpliwości  i szybko oddała swój kij narciarski Bartkowi, a sama  ,,mordowała” się cały  dystans  pod  górę o jednym  kiju i dopiero przy mecie  podano jej drugi kij. Co nie  przeszkodziło  Pani  Dorocie obdarzyć  wszystkich uśmiechem na mecie / zdjęcie  poniżej/. Pani  Dorota  do  tego dodał ż e w przyszłym roku zamierza ponownie  zmierzyć się z tą górą.  Brawo Dorota !!!!  jesteśmy  dumni, że  mamy taką koleżankę i działaczkę sportowa w naszym gronie … Od nas  dla  Ciebie  wielkie  słowa uznania …. i wielki, wielki Puchar Fair Play.. !!!! Młodzieży uczyć  się od Pani  Dorotki hartu ducha  i nie  poddawania  się !!!!

1882bPani  Dorota  Stokfisz  to  mama naszych  czołowych narciarzy  Katarzyny Stokfisz  i Aleksego Stokfisz. Często po pracy  można ją spotkać na trasach  Siwej Doliny, torze  nartorolkowym,wrotkarskim czy na  drodze do Suśca, jak radośnie przemierza kilometry. Dodatkowo  jest  zaangażowaną działaczką  sportową na rzecz  LOZN , MULKS GRUPA OSCAR i TUKS Roztocze / narty i wrotki/,  gdzie pełni odpowiedzialne funkcje  w  Zarządach  i Komisji Rewizyjnej. Jesteśmy dumni, że mamy taką koleżankę i działaczkę  sportową !!!!!

Wyniki : open klasyk , OPEN SKATE,  open koło pompowane  

Galerie  zdjęć : skipol 1, skipol 2 , nartorolki, LOZN  

Wyniki  sportowe MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski  w II Przehyba Vexa Uphill.

Monika  Skinder – 2 miejsce  w kategorii open K nartorolki dowolne  i  2 miejsce  w kategorii K1

Anna Berezecka – 4 miejsce  w kategorii open K nartorolki klasyczne i  2 miejsce  w kategorii K1

Katrzyna Sendecka – 8 miejsce  w kategorii open K nartorolki klasyczne i  5miejsce  w kategorii K1

Tomasz Krawczyk – 5 miejsce  w kategorii open M nartorolki dowolne i  2 miejsce  w kategorii M1

Aleksy Stokfisz – 18 miejsce  w kategorii open M nartorolki dowolne i  8 miejsce  w kategorii M1

Bartosz Cielniak  – 9 miejsce  w kategorii open M nartorolki dowolne i  4 miejsce  w kategorii M1

Michał Gumieniak – 13 miejsce  w kategorii open M nartorolki dowolne i  6 miejsce  w kategorii M1

Bartosz Głaz -6 miejsce  w kategorii open M nartorolki klasyczne i  2 miejsce  w kategorii M1

Jan Żółkiewski  -2 miejsce  w kategorii open M nartorolki pompowane kołai  1 miejsce  w kategorii M1

Dorota  Stokfisz – amatorka – 12 miejsce  open kobiet  i  2 miejsce  w kategorii K2  

Kołcun Krystyna  – amatorka -nie ukończyła

 

źr. lozn.org.pl