Minimalna porażka z III – ligowcem. Tomasovia – JKS 1909 Jarosław 2:3

Solidne przetarcie przed rundą wiosenną mieli wczoraj piłkarze Tomasovii, którzy w kolejnym meczu kontrolnym zmierzyli się z występującymi w III lidze piłkarzami JKS 1909 Jarosław, gdzie po rundzie jesiennej zajmują w ligowej tabeli 6 miejsce.

Po pierwszej w zdecydowanie lepszych humorach byli piłkarze z Jarosławia, ponieważ już w 2 minucie jeden z zawodników testowanych zdobył bramkę dla III – ligowca. Sytuacja tomaszowian stała się nie do pozazdroszczenia w 20 minucie po tym, jak drugiego gola dla podopiecznych trenera Mariusza Sawy zdobył Rafał Kycko. Tak niekorzystny początek meczu sprawił, że podopieczni trenera Sadowskiego zostali zmuszeni do pościgu za korzystnym wynikiem, ale w pierwsze połowie nie udało się zdobyć Tomasovii choćby gola kontaktowego.

Jednak pięć minut drugiej połowy wystarczyło, by „niebiesko-biali” doprowadzili do remisu za sprawą goli zdobytych przez Kacpra Nastałka w 46 oraz 50 minucie. Mimo nieznacznej przewagi naszego zespołu w drugiej połowie to piłkarze z Jarosławia zadali kolejny cios, a dokładniej Kamil Aab w 75 minucie, który jak się potem okazało, był decydujący dla końcowego wyniku. Mimo porażki piłkarze Tomasovii nie muszą się wstydzić swojej postawy na tle rywala z wyższej ligi, choć nie ustrzegli się oni również błędów, które miejmy nadzieję podczas pozostałych spotkań kontrolnych, zostaną wyeliminowane.

Następny mecz kontrolny piłkarze Tomasovii rozegrają w sobotę 18 lutego z Kryształem Werbkowice. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu o godz. 13:00.

Tomasovia – JKS 1909 Jarosław 2:3 (0:2)

bramki: Nastałek 46′, 50′ – zawodnik testowany 2′, Kycko 20′, Aab 75′

Tomasovia: Fedyna – Piątkowski, Smoła, Karwan, Misztal – Staszczak, Karólak, zawodnik testowany I, Baran, Orzechowski – Kłos Na zmiany wchodzili: Iwanicki,Nastałek,Krosman