Mini siatkówka. Pierwszy turniej eliminacyjny Kinder+SPORT

kinder-sport-2015-logo-medium-672x372
Kinder + Sport
to promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci w tym przypadku chodzi o mini piłkę siatkową. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu ośmiu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ok 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.
Nieprzypadkowo postawiono na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.
Pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów eliminacyjnych na rejon Tomaszów odbył się 2 kwietnia w hali ZS nr 1, pozostałe odbędą się w Lubyczy i Sitańcu. Najlepsze zespoły z eliminacji wystąpią 8 maja w finale wojewódzkim, który wyłoni późniejszych finalistów Mistrzostw Polski w mini siatkówce. Wielki finał zaplanowany jest na początek lipca w Częstochowie.
Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Do zawodów zgłosiło się ponad 120 dziewcząt z różnych miast regionu: Zamość, Sitaniec, Lubycza Królewska i Tomaszów Lubelski.
W najmłodszej kategorii: klasy czwarte, najlepsze okazały się zawodniczki UKS Sokół 3 Tomaszów Lub. w składzie: Oliwia Wyszyńska i Maja Dąbrowska – trener Ireneusz Herda.
Kategorię klas szóstych wygrały zawodniczki UKS Olimpijczyk Lubycza Król. Natomiast piąte klasy zdominowały podopieczne Anny Kucharskiej siatkarki UKS Sokół 3 Tomaszów Lub.

I.H.