Miasto zbudowało nowe mieszkania. Trafiają tam osoby zakażone koronawirusem

Nowiutkie lokale socjalne służą za izolatorium. Taka gwałtowna zmiana przeznaczenia miejskiej inwestycji wynikła z potrzeby opanowania sytuacji epidemiologicznej w mieście. Sanepid ognisko zakażenia w ośrodku przy ul. Wesołej określa jako rozwojowe.

Na terenie naszego województwa działają cztery izolatoria. Dwa z nich są nowe, utworzone w poniedziałek w Tomaszowie Lubelskim. Ma to związek z ogniskiem koronawirusa, jakie jest w tutejszym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Do środy sanepid doliczył się tu 68 zakażonych osób: 36 z nich to personel a reszta to wychowankowie. 271 osób z tego ogniska jest na kwarantannie. To 36 osób z personelu i 53 wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Ze względu na pracę zakażonego nauczyciela kwarantanną objęto także uczniów z trzech innych szkół: 18 z podstawówki w Szarowoli, 8 z podstawówki w Przeorsku oraz 156 uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim.

Kwarantanna zbiorowa została zorganizowana w jednym ze skrzydeł budynku SOSW przy ul. Wesołej 1. Tam też działa izolatorium. Drugie powstało przy ul. Wyzwolenia 138.

– Taka była potrzeba chwili. Najprościej było udostępnić nasze mieszkania socjalne, które od kilku dni są gotowe. Na razie umowa ze szpitalem odnośnie organizacji tam izolatorium obowiązuje do końca września. To doraźna sytuacja, bo na przykład nie ma tam recepcji. Ale 30 osób może przebywać. Budynek jest wykończony – tłumaczy burmistrz Wojciech Żukowski, którzy prostuje informację, jakoby miejska nieruchomość była w stanie surowym.

Dwukondygnacyjny budynek z użytkowym poddaszem powstał w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta, który zakładał poprawę warunków mieszkaniowych oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej.

 

źr. Dziennik Wschodni