Miasto Radzyń Podlaski wygrywa „Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wojewody Lubelskiego”

W sobotę 18 lutego w hali sportowej przy ZS Nr2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrany został „Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wojewody Lubelskiego”. Podczas sobotnich zawodów udział wzięło 10 drużyn z całego województwa, a wśród nich nie zabrakło piłkarzy z Miasta Tomaszów Lubelski oraz drużyny reprezentującej Powiat Tomaszowski.

Wszystkie wspomniane zespoły zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn, gdzie rywalizowały pomiędzy sobą o dwa pierwsze miejsca z każdej grupy, które dawały awans do półfinału. I tak w grupie A znalazły się Lubelski Urząd Wojewódzki, Miasto Radzyń Podlaski, Miasto Kraśnik, Miasto Tomaszów Lubelski, Miasto Lubartów zaś w grupie B zagrały Powiat Tomaszowski, Miasto Lublin, Gmina Kąkolewnica, Miasto Krzemieniec, Miasto Zamość. Wszystkie mecze turnieju trwały po 10 minut.

W grupie A bezkonkurencyjni byli piłkarze z Miasta Tomaszów Lubelski. Jarosław Korzeń i jego koledzy z zespołu odnieśli w grupie komplet czterech zwycięstw, co pozwoliło im uzyskać awans do półfinału z pierwszego miejsca. Drugą ekipą, która uzyskała awans z tej grupy to zawodnicy z Miasta Radzyń Podlaski. Wprawdzie radzynianie ponieśli jedną porażkę z Miastem Tomaszów Lubelski oraz zanotowali bezbramkowy remis z Miastem Kraśnik, jednak 7 zdobytych punktów wystarczyło do zajęcia drugiej lokaty i awansu do gry o najwyższe cele. Jeśli chodzi o grupę B to równie dobrze, spisali się piłkarze Powiatu Tomaszowskiego, którzy wygrali wspomnianą grupę, choć ich przewaga nad dwoma kolejnymi zespołami wyniosła 2 punkty. Zacięta rywalizacja o drugie miejsce toczyła się pomiędzy piłkarzami Gminy Kąkolewnica i zespołem z Ukrainy Miasto Krzemieniec. Jak się na koniec okazało, obie drużyny zdobyły po tyle samo punktów, a o tym, kto zajmie drugie miejsce, zadecydował wynik bezpośredniego pojedynku, gdzie lepsi o jednego gola byli gracze z Kąkolewnicy.

foto: Kamil Kmieć

Miasto Tomaszów Lubelski zagrało w składzie: Wojciech Żukowski, Mirosław Fus, Zbigniew Kuczyński, Bogdan Stawarski, Marek Kiełbasa, Jarosław Korzeń, Artur Jaremko, Sebastian Brytan, Bartosz Stefanik, Marcin Zieliński

Oba mecze półfinałowe, w których spotkały się Miasto Tomaszów Lubelski z Gminą Kąkolewnica i Powiat Tomaszowski z Miastem Radzyń Podlaski były bardzo zacięte i w obu przypadkach jeden gol wystarczył do wyłonienia finalistów. Z awansu do najważniejszego meczu turnieju cieszyli się piłkarze z Miasta Tomaszów Lubelski i Radzynia Podlaskiego, a przegranym pozostał tzw. mały finał, czyli mecz o najniższy stopień podium. Jednak zanim doszło do tych dwóch spotkań drużyny, które nie uzyskały awansu do półfinału, zagrały mecze o dalsze miejsca. Dokładniej o miejsca 9,7 i 5, gdzie zwycięsko z pojedynków wyszły odpowiednio Miasto Zamość, Miasto Lubartów, Miasto Krzemieniec. Kibice zgromadzeni w hali obejrzeli bardzo zacięty i dramatyczny pojedynek o miejsce trzecie, w którym to meczu zmierzyły się Powiat Tomaszowski z Gminą Kąkolewnica. Dwukrotnie w tym starciu prowadzenie za sprawą Karola Leszczuka obejmowali piłkarze reprezentujący Powiat Tomaszowski, ale za każdym razem przeciwnicy odrabiali straty. Co gorsza, drugiego gola zawodnicy z Kąkolewnicy zdobyli dosłownie sekundy przed końcem pojedynku. O trzecim miejscu zadecydowały więc rzuty karne. Tutaj skuteczniejsi byli piłkarze z Gminy Kąkolewnica i to oni zajęli trzecie miejsce.

foto: Kamil Kmieć

Powiat Tomaszowski wystąpił w składzie: Hubert Bartecki, Daniel Knap, Jacek Gontarz, Witold Pitura, Robert Gis, Karol Leszczuk, Przemysław Putkowski, Kamil Ziobrowski, Maciej Żwiruk.

Wreszcie przyszedł czas na najważniejszy mecz, czyli finałowy, w którym zmierzyli się piłkarze z Miasta Tomaszów Lubelski oraz Radzynia Podlaskiego. Widzowie, którzy zasiedli na trybunach hali, liczyli na zwycięstwo tomaszowian, lecz niestety jedynego gola w meczu zdobyli rywale i ten gol okazał się decydujący w tym pojedynku. Piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego do końca wprawdzie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, jednak ich ambitna postawa tym razem nie została nagrodzona. Po zakończonych zmaganiach sportowych, jak zwykle w takich turniejach odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i nagród. Jednak zanim to nastąpiło na parkiecie hali, wystąpił zespół Tamburino preferujący muzykę cygańską. Taka muzyka i efektowny występ zespołu przypadł do gustu wszystkim uczestnikom i kibicom turnieju do tego stopnia, że nie obeszło się bez bisowania.

Po ponad 20-minutowym występie Tamburino organizatorzy zawodów przeszli do nagradzania zespołów i osób indywidualnych. Obok tradycyjnych wyróżnień dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców z każdej drużyny dodatkowo został nagrodzony piłkarz, który najbardziej się wyróżniał w swoim zespole. Najlepszym piłkarzem sobotnich zawodów wybrany został Bogdan Stawarski, bramkarzem Jacek Krawczyk, a królem strzelców Mateusz Zając. Poniżej prezentujemy komplet rezultatów i informacji z „Halowego Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wojewody Lubelskiego”.

Grupa A:

Lubelski Urząd Wojewódzki
Miasto Radzyń Podlaski
Miasto Kraśnik
Miasto Tomaszów Lubelski
Miasto Lubartów

Wyniki grupy A:

Lubelski Urząd Wojewódzki – Miasto Tomaszów Lubelski

0 – 2

Miasto Radzyń Podlaski – Miasto Lubartów

4 – 1

Miasto Lubartów – Miasto Kraśnik

0 – 0

Miasto Tomaszów Lubelski – Miasto Radzyń Podlaski

1 – 0

Miasto Radzyń Podlaski – Lubelski Urząd Wojewódzki

2 – 0

Miasto Kraśnik – Miasto Tomaszów Lubelski

0 – 2

Miasto Tomaszów Lubelski – Miasto Lubartów

1 – 0

Lubelski Urząd Wojewódzki – Miasto Kraśnik

0 – 1

Miasto Kraśnik – Miasto Radzyń Podlaski

0 – 0

Miasto Lubartów – Lubelski Urząd Wojewódzki

1 – 1


Tabela grupy A:

1

Miasto Tomaszów Lubelski

12pkt

6 – 0

2

Miasto Radzyń Podlaski

7pkt

6 – 2

3

Miasto Kraśnik

5pkt

1 – 2

4

Miasto Lubartów

2pkt

2 – 6

5

Lubelski Urząd Wojewódzki

1

1 – 6

 

Grupa B:

Powiat Tomaszowski
Miasto Lublin
Gmina Kąkolewnica
Miasto Krzemieniec
Miasto Zamość

Wyniki grupy B:

Powiat Tomaszowski – Miasto Krzemieniec

1 – 0

Miasto Lublin – Miasto Zamość

0 – 0

Miasto Zamość – Gmina Kąkolewnica

0 – 2

Miasto Krzemieniec – Miasto Lublin

1 – 0

Miasto Lublin – Powiat Tomaszowski

0 – 0

Gmina Kąkolewnica – Miasto Krzemieniec

2 – 1

Miasto Krzemieniec- Miasto Zamość

2 – 0

Powiat Tomaszowski – Gmina Kąkolewnica

2 – 0

Gmina Kąkolewnica – Miasto Lublin

0 – 1

Miasto Zamość – Powiat Tomaszowski

0 – 0


Tabela grupy B:

1

Powiat Tomaszowski

8pkt

3 – 0

2

Gmina Kąkolewnica

6pkt

4 – 4

3

Miasto Krzemieniec

6pkt

4 – 3

4

Miasto Lublin

5pkt

1 – 1

5

Miasto Zamość

2pkt

0 – 4

 

Mecze półfinałowe:

Miasto Tomaszów Lubelski – Gmina Kąkolewnica 1:0

Powiat Tomaszowski – Miasto Radzyń Podlaski 0:1

Mecze o poszczególne miejsca:

Mecz o 9 miejsce: Lubelski Urząd Wojewódzki – Miasto Zamość 0:1

Mecz o 7 miejsce: Miasto Lubartów – Miasto Lublin 0:0 (karne 2:1)

Mecz o 5 miejsce: Miasto Kraśnik – Miasto Krzemieniec 2:3

Mecz o 3 miejsce: Gmina Kąkolewnica – Powiat Tomaszowski 2:2 (karne 2:0)

Mecz o 1 miejsce: Miasto Tomaszów Lubelski – Miasto Radzyń Podlaski 0:1

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy piłkarz – Bogdan Stawarski (Miasto Tomaszów Lubelski)

Król strzelców – Mateusz Zając (Miasto Radzyń Podlaski)

Najlepszy bramkarz – Jacek Krawczyk (Powiat Tomaszowski)

Wyróżniający się piłkarze:

Sebastian Brodawka – Miasto Radzyń Podlaski
Marek Kiełbasa – Miasto Tomaszów Lubelski
Paweł Komoń – Gmina Kąkolewnica
Jacek Gontarz – Powiat Tomaszowski
Vasil Dougal – Miasto Krzemieniec
Wojciech Stopa – Miasto Kraśnik
Marcin Wróblewski – Miasto Lubartów
Łukasz Sulowski – Miasto Lublin
Piotr Zając – Miasto Zamość
Piotr Białecki – Lubelski Urząd Wojewódzki

Klasyfikacja końcowa:

1

Miasto Radzyń Podlaski

2

Miasto Tomaszów Lubelski

3

Gmina Kąkolewnica

4

Powiat Tomaszowski

5

Miasto Krzemieniec

6

Miasto Kraśnik

7

Miasto Lubartów

8

Miasto Lublin

9

Miasto Zamość

10

Lubelski Urząd Wojewódzki