Miała dopłacić 50 groszy, straciła blisko 40 tysięcy złotych

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która otrzymała wiadomość sms z linkiem do logowania na stronę kurierską. Ponieważ z treści wynikało, że musi dopłacić 50 groszy za paczkę, wykonała przelew. Jak się szybko okazało, było to oszustwo. Kobieta straciła w ten sposób blisko 40 tys. zł. Policjanci apelują o ostrożność!

48-letnia mieszkanka tomaszowskiej gminy otrzymała niedawno wiadomość sms z linkiem do logowania na stronę kurierską. Z jej treści wynikało, że przesyłka, którą wysłała do kupującego, zostanie odesłana, ponieważ kupującemu nie odpowiada towar. W związku z powyższym ta musi dopłacić 50 groszy, aby wysłane rzeczy z powrotem do niej wróciły.

Kobieta nie zastanawiając się długo, kliknęła na link i wykonała przelew. Jak się okazało chwilę później, z jej konta zniknęło blisko  40 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają tę sprawę. Jednocześnie apelują o rozwagę podczas zakupów i płatności internetowych. Sprawcy stosują różne metody, m.in. wysyłają wiadomości tekstowe o konieczności dopłaty drobnych kwot, które zawierają link do strony udającej pośrednika płatności. Nieświadomi zagrożenia oszustwem osoby realizują transakcję niejednokrotnie tracąc środki znajdujące się na koncie.

Dlatego też należy pamiętać, że korzystając z płatności w sieci zawsze trzeba zachować ostrożność i być czujnym. Nie wolno działać w pośpiechu. Przed potwierdzeniem otrzymanego z banku sms-a z kodem do wykonania przelewu zawsze należy zweryfikować znajdującą się tam kwotę.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski / fot: pixabay.com