Miał blisko 3 promile, jechał do pracy. Ujął go inny kierowca

Niezwykłą czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się mężczyzna, który zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Kilkaset metrów jechał za pojazdem marki Peugeot, a kiedy ten zjechał na parking ujął kierowcę i poinformował o tym policję. Jak się okazało przeczucie go nie myliło, siedzący za kierownicą 61-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj po godzinie 20:00 na ulicy Lwowskiej w Bełżcu. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód marki Peugeot. Udał się za tym pojazdem. Gdy kilkaset metrów dalej skręcił na parking uniemożliwił jego dalszą jazdę. Kierującym okazał się 61-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, który jechał do pracy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski