Medno odkryte na nowo! (Zdjęcia)

W niedziele 30 września na Białej Górze odbyło się uroczyste zakończenie projektu: „Odkryjmy na nowo grodzisko Medno na Białej Górze”. Pogoda była przepiękna, goście dopisali na czele z Panią Wójt Marzeną Czubaj-Gancarz, skarbnikiem gminy Panem Grzegorzem Gałanem oraz przedstawicielem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Panią Agnieszką Drewniak. Najpierw w teatralnej inscenizacji zaprezentowały się dzieci prowadzone przez Panią Martę Biszczad, następnie wystąpił ludowy zespół śpiewaczy „Sąsiadeczki”, a na koniec był pokaz łucznictwa pod czujnym okiem Grzegorza Gwozdy.

Wszystkim zaangażowanym w realizacje projektu oraz w jego uroczyste podsumowanie serdecznie dziękujemy – w tym głównie Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu z Sabaudii na czele z Pania Katarzyną Grundas oraz Panią Teresą Król i Marią Woś.


Projekt pod nazwą: „Odkryjmy na nowo grodzisko Medno na Białej Górze” jest realizowany w ramach projektu” Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska siec edukacji kulturalnej”, którego operatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

 

źr. GOK Podhorce