Majdan Górny: Nieszczęśliwy wypadek

68-89957Policjanci tomaszowscy wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła 56 latka z gm. Tomaszów Lubelski. Zdarzenie miało miejsce w piątek w miejscowości Majdan Górny.

W piątek przed godzina 16 dyżurny dostał informację, że w Majdanie Górnym doszło do nieszczęśliwego wypadku. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 56 letnia kobieta została przygnieciona tylnym kołem ciągnika rolniczego do ściany budynku.  W wyniku obrażeń zmarła na miejscu. Z wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik był zaparkowany w wąskim przejściu między dwoma budynkami gospodarczymi. Stał na wolnych obrotach. W pewnym momencie ruszył i przygniótł kobietę do ściany. Będący na miejscu mąż podjął próbę reanimacyjną do przybycia karetki.

Policjanci badają okoliczności i przyczyny zdarzenia i apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest brak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim