Lubycza Królewska: Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

12-101451W dniu 21 października br. funkcjonariusze SG z Placówki w Lubyczy Królewskiej, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, ujawnili ślady dwóch osób, które w nielegalny sposób przekroczyły granicę z Ukrainy do Polski. 

W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ustalili, iż osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę państwa, dotarły do drogi i dalej korzystając z komunikacji publicznej, przemieszczały się w głąb kraju. Poruszając się  busem dotarły do Zamościa, gdzie zostali zatrzymani w pobliżu dworca autobusowego. Zatrzymania nielegalnych migrantów, dokonali funkcjonariusze Placówek SG w Lubyczy Królewskiej oraz Lublinie – grupy zamiejscowej w Zamościu.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się 34 i 35 – letni obywatele Gruzji. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali się do przekroczenia granicy państwa wbrew przepisom, celem ich „podróży” była Warszawa.

Gruzini, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

 

źr. Straż Graniczna