Lubelscy policjanci zajęli IV miejsce w klasyfikacji drużynowej w XXIV finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”

Pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy rozgrywany był w słupskiej Szkole Policji XXIV finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Trzydniowe zmagania wyłoniły najlepszych w Polsce policjantów pionu prewencji. Tuż za podium stanęli policjanci z lubelskiego garnizonu. W klasyfikacji drużynowej nasi mundurowi zajęli IV miejsce.

Policyjne patrole, które przyjechały do Słupska to finaliści turniejów wojewódzkich. Z każdego garnizonu przyjechały po dwie najlepsze reprezentacje – łącznie 34 patrole. Lubelski garnizon reprezentowali: sierż. szt. Ryszard Łos i st. post. Piotr Joniec z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim oraz st. post. Kamil Dybkowski i st. post. Grzegorz Dorosz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Słupski turniej to jedna z najbardziej prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach: strzelanie sytuacyjne, techniki obezwładniania osób, udzielanie pierwszej pomocy, bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej, interwencje policyjne oraz test wiedzy zawodowej.

W miniony piątek rozgrywana była ostatnia konkurencja turnieju „Test wiedzy zawodowej”. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród zwycięzcom, w tym Pucharu ufundowanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się podczas uroczystego zakończenia na głównym placu apelowym słupskiej Szkoły Policji.

W klasyfikacji drużynowej lubelscy policjanci zajęli bardzo wysokie IV miejsce, tracąc do podium tylko 3 punkty. Natomiast indywidualnie patrol z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zajął V miejsce.

Lubelscy policjanci byli bezkonkurencyjni w przeprowadzaniu interwencji policyjnych, natomiast na podium stali również w konkurencji strzelania sytuacyjnego i techniki obezwładniania osób.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski