Łosiniec: Potrącenie pieszego

68-96568W miejscowości Łosiniec doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 65-letni mieszkaniec gminy Susiec nagle wtargnął na jezdnię przed samochód osobowy marki Ford Mondeo. Kierowca był trzeźwy natomiast od pieszego została pobrana krew do badań. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę około godziny 18.30 w miejscowości Łosinie, gm. Susiec w terenie zabudowanym doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem m-ki Ford Mondeo, 38-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego podczas omijania pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię potrącił go. Pieszym okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Susiec. Mężczyzna w wyniku tego zdarzenia został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy natomiast od pieszego pobrano krew do badań. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i trzeźwość na drodze, szczególnie teraz, gdzie szybko zapada zmierzch i pojawiają się trudne warunki atmosferyczne związane z jesienno – zimową porą roku. Przypominamy również o posiadaniu elementów odblaskowych przez pieszych nie tylko poza terenem zabudowanym co bardzo podnosi ich bezpieczeństwo.

źr. KPP Tomaszów Lubelski