Liderki z Mielca. TKS Tomasovia – UKS Szóstka Mielec 1:3

tomasovia mielec 184

W meczu na szczycie II Ligi kobiet TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski w sobotnie popołudnie zmierzyła się z ekipą lidera UKS Szóstką Mielec. Lepsze humory po końcowym gwizdku sędziego miały zawodniczki prowadzone przez trenera Romana Murdzę, które ograły nasze siatkarki w stosunku 3:1. Dzięki trzem punktom siatkarki z Mielca umocniły się na pierwszej pozycji w tabeli.
     tomasovia mielec 186
Jak widać po wyniku mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Pierwszy set trwał 37 minut !!! co się bardzo rzadko spotyka na tym poziomie rozgrywek. Prowadzenie zmieniało się raz na korzyść gospodarzy, a raz gości. O końcowym wyniku decydowało to kto zachowa więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach meczu. Zawodniczki Tomasovii popełniły więcej błędów własnych i dlatego musiały uznać dzisiaj wyższość swoich rywalek. W pierwszych dwóch setach na wyróżnienie zasłużyła Daria Szubiak, która silnymi atakami z obejścia nękała swoje rywalki. Potem jej możliwości nie były w pełni wykorzystywane przez nasze rozgrywające i zdobyła znacznie mniej punktów. W sumie na jej koncie zapisano 20.
      Mecz dostarczył bardzo wiele emocji licznie zgromadzonym kibicom. Poziom spotkana stał na wysokim drugoligowym poziomie. Dziewczyny bardzo ambitnie walczyły o każdy punkt lecz dzisiaj to UKS Szóstka Mielec dopisała do swojego dorobku trzy punkty.
        W zespole gości bardzo dobrze zaprezentowała się była nasza zawodniczka Elżbieta Szymańska, która bardzo dobrze dyrygowała grą swoich koleżanek.
26 listopada nasze siatkarki zagrają na wyjeździe z zespołem AZS UMCS Lublin. Będzie to kolejne bardzo ciężkie spotkanie. Mamy nadzieję, że tym to my będziemy górą.
Tomasovia Tomaszów Lub.  : UKS Szóstka Mielec 1:3 (34:36, 22:25, 25:19, 16;25)

TKS TOMASOVIA Tomaszów Lubelski: Sylwia Szeliga (punkty 9), Agata Bartłomiejczyk (10), Marta Cichoń (0), Marta Jasiewicz (7) Małgorzata Hajduk (17), Daria Szubiak (20), Paulina Czekajska (libero) oraz Patrycja Kaniewska(5), Martyna Dzida (4), Wiktoria Beńko, Gabriela Kostur, trener: Stanisław Kaniewski i Jerzy Senejko.