Łabunie: Papierosy z przemytu nie trafią na bazary

12-101580Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

W dniu 24 października br., podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Łabunie w pow. zamojskim, funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot, którym podróżowało trzech ob. Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 50 tys. zł

Do ujawnionych nielegalnych papierosów, przyznała się podróżująca pojazdem, 33 letnia ob. Ukrainy. Kobieta, która wcześniej skupowała papierosy od innych obywateli Ukrainy, planowała sprzedać je później z zyskiem w głębi kraju. Teraz poniesie z tego tytułu odpowiedzialność karną przewidzianą w art. 65 § 3 KKS.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt towarów o wartości ponad 40 mln zł.

źr. Straż Graniczna