KS San Pajda Jarosław – TKS Tomasovia Tomaszów Lub. 1:3 Mecz przyjaźni na korzyść Tomasovii

Nie od dzisiaj wiadomo, że oba zespoły szanują się i współpracują ze sobą. Na boisku nie było jednak widać „przyjaźni”. Każdy z zespołów liczył na wygraną, ponieważ był to mecz o przysłowiowe 6 punktów. Przed spotkaniem tomaszowianki zajmowały 5 miejsce i miały 16 punktów, a San Pajda 4 miejsce również z szesnastoma punktami.20151128181516

Siatkarki z Jarosławia po porażce przed tygodniem z Jedynką Tarnów zapowiadały zwycięstwo w kolejnym meczu, lecz trafiły na bardzo dobrze dysponowane siatkarki Tomasovii , które ani myślały oddać punkty rywalkom.

Pierwszy set, który był najbardziej wyrównanym, zawodniczki TKS Tomasovia rozstrzygnęły dopiero w końcówce 23-25. Drugi set zaczął się bardzo dobrze dla siatkarek Stanisława Kaniewskiego. Zawodniczki jeszcze nie weszły na boisko a już prowadziła Tomasovia. Wszystko za sprawą wybuchowego zachowania trenera gospodarzy, który zbyt głośno „rozmawiał” ze swoimi podopiecznymi i za to ujrzał czerwony kartonik. W dalszej części meczu spotkanie wyrównało się i do głosy coraz śmielej zaczęły dochodzić gospodynie. Błędy w ataku zawodniczek TKS pozwoliły wygrać drugiego seta siatkarkom z Jarosławia do 21.
Trzeci i czwarty set to bardzo dobra gra siatkarek Tomasovii. W ataku szalała Karolina Karpiuk, którą z drugiej linii wspierała niezawodna Katarzyna Marcyniuk. W bloku nie do przejścia były Małgorzata Hajduk i Marta Jasiewicz.

20151128170035san

Mecz był bardzo zacięty i mógł się podobać kibicom zgromadzonym na hali. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego grają coraz lepiej. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta spotkania, więc tym bardziej cieszą trzy punkty w tak ważnym meczu. W przedsezonowych spotkaniach czterokrotnie wygrywały zawodniczki trenera Piotra Pajdy.
Na pochwałę zasłużył cały zespół. Zagraliśmy bardzo zespołowo i nie było słabych punktów w naszym składzie. Widać, że coraz lepiej nasze siatkarki rozumieją się na boisku. Zespół z Jarosławia jest bardzo dobrą ekipą i jak pozwoli im się grać to ciężko je powstrzymać.

20151128164333san 20151128183231karol

MKS San Pajda JarosławTKS Tomasovia Tomaszów Lub. 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 20:25)

TKS Tomasovia: Kaniewska P., Karpiuk K., Marcyniuk K., Róg K., Jasiewicz M., Hajduk M., libero Bielecka S. trener: Kaniewski Stanisław i Jerzy Senejko.
Sędziowie: Leśniak Krzysztof i Habel Piotr
sekretarz: Koniuch Katarzyna.