Krzeszowice zdobyte. Maraton -Tomasovia 0:3

W sobotni wieczór wyjazdowe spotkanie ligowe rozegrały siatkarki II -ligowej Tomasovii, które w ramach siedemnastej kolejki spotkań musiały udać się do Krzeszowic, by o ligowe punkty powalczyć z miejscowym Maratonem. Przed pojedynkiem obie drużyny dzieliło wszystko miejsca w tabeli, gdzie „niebiesko-białe” zajmują trzecie miejsce, a rywalki 8 oraz znaczna przewaga punktowa. Nic zatem dziwnego, że faworytem meczu były tomaszowianki, ale trzeba to było jeszcze potwierdzić na parkiecie. Podopieczne trenerów Stanisława Kaniewskiego i Krzysztofa Wróbla nie zawiodły, zdobywając komplet trzech punktów, ale myliłby się ktoś, myśląc, że ta wygrana przyszła lekko, łatwo i przyjemnie.

 

Wręcz przeciwnie nasze zawodniczki musiały się naprawdę napracować, by do Tomaszowa Lubelskiego przywieźć zwycięstwo. O ile w pierwszym secie zawodniczkom Tomasovii udało się wypracować przewagę 7-8 punktów, co pozwoliło dowieźć zwycięstwo w tej odsłonie, o tyle w dwóch kolejnych partiach pojawiły się przysłowiowe „schody”. Wprawdzie na początku drugiego seta tomaszowianki zdołały sobie wypracować kilka oczek przewagi, prowadząc 4:0, ale ambitnie grające gospodynie bardzo szybko ją zniwelowały, doprowadzając do remisu po 7. W dalszej perspektywie trwała zacięta walka o każdy punkt, a na tablicy wyników często pojawiał się remis. Tak było do stanu 16:16, kiedy to dość niespodziewanie miejscowe wypracowały sobie trzy oczka przewagi. Zaglądające widmo porażki podziałało na nasze zawodniczki bardzo motywująco, co przyniosło spodziewane efekty.

 

Przy rezultacie 21:19 sprawy w swoje ręce wzięła Daria Wąsik, której zagrywki pozwoliły jej koleżankom nie tylko odrobić straty, lecz również wyjść na prowadzenie 24:21, co zadecydowało o wygranej do 22. Ostatniego seta tym razem lepiej rozpoczęły gospodynie od prowadzenia 3:0, lecz tym prowadzeniem nie nacieszyły się zbyt długo, bo po chwili był już remis 5:5. Potem toczyła się bardzo ciekawa walka, gdzie prowadził raz jeden i raz drugi zespół, ale za każdym razem przewaga danej drużyny nie była większa niż 2 punkty. Końcówka ostatniego seta to wypisz wymaluj niemal kopia z drugiej partii z tą jednak różnicą, że przy stanie 20:20 tym razem na zagrywkę udała się kapitan „niebiesko-białych” Marta Chwała, a to wystarczyło na rywalki i zbudowanie bezpiecznej przewagi 24:20, która pozwoliła odnieść zwycięstwo w całym meczu.

 

Siatkarkom Tomasovii do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w ramach sezonu 2022/2023 i również wyjazdowy. Nasze zawodniczki czeka daleka podróż do Szczyrku na mecz z SMS PZPS II. To spotkanie rozegrane zostanie awansem już za tydzień w sobotę 18 marca.

 

Maraton Krzeszowice – Tomasovia 0:3 ( 21:25, 22:25, 21:25)

 

Tomasovia: Daria Wąsik, Martyna Żurawska, Martyna Dzida, Marta Chwała, Martyna Staworzyńska, Diana Romaszko-Piwko, Aleksandra Tabaczuk (libero). Na zmiany wchodziły: Natalia Honchar, Justyna Tyska, Aleksandra Oleś. 

 

źr. tomasovia.naszosir.pl