Krynice: Zapisy na pierwszą „Noc w bibliotece”

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice włącza się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”. Po raz pierwszy chce ją zorganizować w sobotę 3 czerwca, ale już teraz zachęca rodziców, by zapisywali najmłodszych czytelników.

Tegoroczne obchody będą się odbywać pod hasłem „Czytanie porusza”, a w programie spotkania w krynickiej książnicy są m.in.: „Teatrzykowy zawrót głowy”, „Balonowe inspiracje” i „Tajemniczy kuferek”. Organizatorzy planują również zajęcia pod hasłem „Książka inaczej”, „Rusz głową” i „Książki do poduszki”, ale szczegółów nie chcą na razie ujawniać, by zaskoczyć małych uczestników i zachęcić do odwiedzenia biblioteki.

Zaproszenie na pierwszą „Noc Bibliotek”, która odbędzie się między 18.00 a 22.00, jest skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ale autorzy pomysłu nie wykluczają, że w kolejnych latach wydłużą ten czas i rozszerzą grupę uczestników. Wszystko zależy od powodzenia tegorocznej akcji, która w całej Polsce odbędzie się po raz trzeci.

Liczba osób, które wezmą udział w obchodach w Krynicach, jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. Rodzice lub opiekunowie mogą zapisywać swoje pociechy w siedzibie biblioteki do 1 czerwca, chyba, że limit miejsc zostanie wyczerpany wcześniej.

źr. Gmina Krynice