Krynice: Wystawa Barbary Dudek w bibliotece

411x0_barbara-dudekPrace Barbary Dudek będzie można oglądać w Bibliotece Publicznej Gminy Krynice. Ekspozycja będzie czynna od poniedziałku 3 października przez dwa tygodnie.

Autorka jest magistrem fizjoterapii i instruktorką gimnastyki korekcyjnej najmłodszych dzieci, a w wolnych chwilach bywa malarką, melomanką i dziennikarką. – Od dawna wiedziałam, że swoje życie pragnę połączyć ze sztuką, ale początki nie były łatwe. Cierpliwość, upór i miłość do malarstwa sprawiają, że robię to co kocham – maluję, a bez obrazów nie czuję się w całości sobą. Maluję wyłącznie farbami olejnymi na płótnie, gdyż ta technika jest mi najbliższa i sprawia niesamowitą radość. Każdy obraz jest nową przygodą, a malowanie portretów stało się dla mnie głębszym poznaniem człowieka, zatrzymaniem chwili, czasem też emocji. Często kłaniam się historii, a portrety które maluję, stają się przywołaniem czyjejś pamięci – mówi o swoich pracach Barbara Dudek.

Na obecną wystawę składa się kilka obrazów, które powstały w ostatnim roku. To przede wszystkim portrety osób najbliższych autorce i towarzyszące im zwierzęta.

Dyrektor biblioteki w Krynicach Marzena Gardiasz zachęca miłośników sztuki do odwiedzenia ekspozycji i pozostawienia krótkiego wpisu w księdze gości. Na autorów najciekawszych tekstów czekają nagrody, które autorka przyzna w ostatni dniu wystawy, czyli 17 października.

źr. Gmina Krynice